Pro dopravu ZDARMA zbývá 3 000 Kč

Ke každé objednávce dárek ZDARMA

Jak vybrat nový golfový bag

06/01/2017

Golfový bag slouží hráči golfu převážně pro přenášení golfových a dalších golfových doplňkůGolfový bag je nylonové nebo kožené asi metr vysoké válcovité pouzdro. V golfovém bagu jsou přepážky, které slouží k lepší přehlednosti umístění golfových holí.

Jak vybrat nový golfový bag

Golfové bagy jednoduše rozdělujeme na

Při výběru je důležité dbát na dostatek místa. Každý hráč by si měl proto promyslet, co v něm bude nosit. Důležité je také dbát na odolnost, golfový bag bývá vystaven neustálému nošení, pokládání, vysouvání a vkládání holí.

Jednotlivé golfové bagy se od sebe liší velikostí, počtem kapes a jejich účelem. V našem golfovém obchodě vám nabízíme různé druhy:

Golfové bagy mají své uplatnění

Golfový bag stand

(Golfový bag s nožičkami) se využívá pro nošení na rameni, tento golfový bag se velice složitě upevňuje na golfový vozík proto, že tento golfový bag má nahoře ústí nožiček, které je z plastu a vždy se opírá o vrchní úchyt na golfovém vozíku. Díky tomu se golfový bag otáčí a kroutí.

Golfové bagy cart

Další v pořadí golfový bag je golfový bag cart (golfový bag na vozík) tento golfový bag je záměrně tvořen pouze pro převážení na golfovém vozíku, je větší než golfový bag standGolfový bag cart bývá těžší, ale je prostornější. Tento golfový bag je bez nožiček, jediné na co jej lze postavit je rovná plastová plocha na dně bagu. Na golfovém hřišti se setkáte obvykle s nerovným terénem, a proto tentogolfový bag nebude mít nejlepší stabilitu.

Golfové bagy pencil

Také nemůžeme zapomenout na golfové bagy pencil, tyto golfové bagy jsou vyráběny buď jako tubus, kdy golfový bag drží svůj tvar a po bokách je vyplněn slabší skořepinou. Tyto golfové bagy jsou trochu těžší než golfové bagy „pytle". Golfové bagy „tubusy" jsou vyráběny jak s nožičkami (golfový bag stand), tak i bez nožiček (golfový bag cart). Co se týče velikosti je jedno, zda máte bag s nožičkami nebo bez nožiček. Do těchto „tubusů" se vejde asi půl set (dřevo, železe 5.7.9,PW a putter). Golfové bagy „tubusy" mají v průměru cca 20cm a vyrábějí se také s pevně přidělaným rain coverem. Jak jste se již výše dočetli golfové bagy pencil se vyrábějí také jako tak zvané „pytle", nevýhodou je, že nedrží svůj tvar a nelze je samotné postavit. Výhodou je, že jsou velice lehké a skladné. Golfové bagy pencil si většinou golfisté pořizují na trénink na driving range, aby s sebou nemuseli nosit velké golfové bagy s celou svojí golfovou výbavou.

Cestovní golfový bag

Další golfový bag je samozřejmě golfový bag (ne) golfový bag, který je nazýván cestovní golfový bag. Tyto golfové bagy jsou z nylonu či ze skořepiny. Cestovní golfové bagy se používají pouze na bezpečné převážení klasických golfových bagůgolfových holí a dalších golfových doplňků. Výhodou je, že dovnitř dáte celý golfový bag s obsahem a díky tomu ušetříte místo a vše máte pohromadě.Cestovní golfové bagy z nylonu jsou většinou polstrované v horní části z toho důvodu, aby Vám uchránili Vaše golfové hole. Dále se cestovní golfové bagy také vytvářejí ze skořepiny. U těchto se opravdu nemusíte bát jakéhokoliv poškození Vašeho vybavení.