Pro dopravu ZDARMA zbývá 3 000 Kč

Ke každé objednávce dárek ZDARMA

Vybrat nový golfový vozík není tak jednoduché.

06/01/2017

Golfový vozík bychom mohli popsat asi takto:

Golfové vozíky hráči golfu využívají pro hladkou a skoro beznamáhavou přepravu golfového vybavení po hřišti. Golfové vozíkyse rozdělují do tří kategorií, abychom Vám usnadnili výběr Vašeho nového golfového vozíku, popíšeme Vám výhody a nevýhody všech tří variant golfových vozíků.

Vybrat nový golfový vozík není tak jednoduché.

Golfové vozíky rozdělujeme je na:

Golfový vozík dvoukolový

Je nejlevnější varianta. Výhodou tohoto golfového vozíku je hlavně váha, která je opravdu minimální a také rozměry, které jak při rozložení, tak i po složeníjsou minimální. Díky nízké váze a velikosti (rozpětí mezi koly) není tento golfový vozík příliš stabilní. Tyto golfové vozíky se většinou táhnou za sebou a díky tomu můžete přehlédnout různé nerovnosti terénu, které Vy sám/a překročíte, jenže golfový vozík přes ně přejede a díky tomu se může golfový vozík převrátit, nebo se různě kymácet. Dvoukolové golfové vozíky se brzdí tak, že položíte přední část vozíku na zem a jelikož tam není kolečko, vozík Vám neujede. Závěr je takový, že tento golfový vozík by si měli pořizovat rekreační golfisté.

Další v řadě je tříkolový golfový vozík

Tento vozík je sice váhově těžší a rozměrnější než výše popisovaný golfový vozík dvoukolový, ale je mnohem stabilnější a lépe se nahřišti řídí. Na tento golfový vozík můžete také připevnit větší golfový bag a nemusíte se bát, že jej golfový vozík neuveze. Vždy se dívejte na velikost kol. Čím větší kola má vozík, tím je lepší řiditelnost a snažší tlačení. Tento golfový vozík se tlačí před sebou a díky tomu je jednodušší ovladatelnost a mnohem lepší jízda. Tříkolové golfové vozíky se vyrábí s manuální brzdou. Brzda je většinou umístěna buď u jednoho z kol, nebo pod rukojetí.

Třetí variantou jsou elektrické golfové vozíky

Je to finančně nejnáročnější golfový vozík, ale zato nejpohodlnější a jízdními vlastnostmi nejlepší. Golfové vozíky elektrické se vyrábějí s různými velikostmi baterií 18, 36jakovými a litiovými bateriemi na golfové vozíky. Nejlehčí a kvalitativně nejlepší jsou litiové baterie na golfové vozíky, jsou sice cenově výš, ale za to Vám budou sloužit nejdéle. Elektrické Golfové vozíky se vyrábějí jak s brzdou, tak bez brzdy. Brzdy můžou být manuální a automatické. Manuální brzda funguje stejně jako u tříkolového golfového vozíku. Automatická brzda funguje tak, že kde vozík zastaví, automaticky se zabrzdí. Golfové vozíky se vybavují různými funkcemi. Například si navolíte na display vzdálenost a golfový vozík vyšlete. Po dosažení Vámi zadané vzdálenosti se golfový vozík sám zastaví. Dále si můžete nastavovat různé stupně rychlosti, aby golfový vozík stačil Vašemu tempu. U finančně nejnáročnějších se vyrábí i dálkové ovládání na golfový vozík, kterým celkově golfový vozík ovládáte na dálku. Například pokud zadáte vzdálenost 100m a vidíte, že jste vzdálenost odhadli špatně, můžete golfový vozík zastavit dříve nebo můžete tuto vzdálenost zvýšit.

Příslušenství na tříkolové golfové vozíky a elektrické golfové vozíky

Můžete nakoupit různé příslušenství na golfové vozíky. Například držák na deštník, který namontujete na Váš golfový vozík a kdyby Vás náhodou zastihlo špatné počasí, jen zasunete golfový deštník a můžete se dále plně věnovat hře. Nebo jedno z nejvíce prodávaného příslušenství na golfový vozík je obal na kola. Obal slouží k tomu, aby jste Váš špinavý golfový vozík nedával/a do auta, kde by golfový vozík mohl zašpinit zbytek Vaší golfové výbavy.