Pro dopravu ZDARMA zbývá 3 000 Kč

Ke každé objednávce dárek ZDARMA

Historie golfu

08/01/2017

Golf se začal rozvíjet ve Skotsku během středověku. Tato hra nebyla moc populární až do konce 19. století, tehdy se rozšířila do Spojeného království a do Spojených států amerických. Prvotní golf vznikl v Nizozemí kolem roku 1297 ve městě Loenen aan de Vecht. Zde dánští hráči hráli s dřevěnou tyčí a míčkem z kůže. Vítězem byl ten, kdo dopravil míček do cíle s nejmenším počtem úderů. Některé argumenty tvrdí, že hra s malým míčkem, který se hráči snažili dopravit do díry v zemi se hrála také v 17. století v Nizozemí, což předchází hru ve Skotsku. Také existují jisté nově objevené zprávy, které naznačují, že hra podobná současnému golfu se hrála v Číně pět set let před počátkem golfu ve Skotsku.

Historie golfu

Skotsko je obecně považováno za zemi vzniku moderního golfu. První písemné zmínky o golfu se ve Skotsku objevili roku 1457 v aktu skotského parlamentu. Tento akt pojednával o zákazu hraní golfu a fotbalu na přání tehdejšího krále Jamese II.
První pravidla pro hraní golfu byla nalezena v deníku Thomase Kinciada, studenta medicíny. Jeho poznámky obsahovaly dokonce prvotní verzi handicapového systému. Pozdější verze golfových pravidel byla popsána v roce 1744 pro společnost Gentleman Golfers. Tyto články a pravidla jsou nyní uloženy v Národní knihovně ve Skotsku.

Historie golfu v České republice


Historie tohoto sportu začala v České republice na konci 19. století, když se první golfoví hráči objevili v roce 1898 na Císařské louce v Praze. První golfové hřiště bylo otevřeno v roce 1904 v Karlových Varech. Dnes se golf vztahuje prakticky k celému území této republiky. Je zde mnoho kvalitních golfových hřišť, které jsou v bezprostřední blízkosti s přírodou nebo historickými památkami.
V současné době je zde 132 golfových klubů a 74 golfových hřišť. Z toho jsou dvě hřiště 36 jamková, šest z nich je 27 jamkových, dvacet sedm je 18 jamkových a zbytek z nich jsou 9 jamková hřiště.
Nejkvalitnější golfová hřiště s nejlepším standardem služeb se nacházejí v okolí hlavního města Prahy, v západočeském lázeňském trojúhelníku a na severní Moravě.