Pro dopravu ZDARMA zbývá 3 000 Kč

Přegripování záruka skvělého pocitu ze hry

23/09/2020

Golfové hole vám začínají prokluzovat mezi prsty a hra s nimi už není to co dřív? Koupě nových holí je ale dost nákladná. Proto raději zvolte jejich přegripování. Poradíme vám, jak správně grip vybrat a opět zažít ohromující pocit ze hry.


Grip a hráč jako jedno tělo


Držadlo golfové hole je možná trochu opomíjenou částí. Přitom na správném výběru dost záleží. Pokud při uchopení hole nepocítíte to pravé spojení, odrazí se špatný pocit na vaší hře. Proto doporučujeme věnovat gripu větší pozornost a jednou za čas jej vyměnit.


Kdy je vhodný čas na výměnu?


Všeobecně platí, že by každý hráč měl měnit grip 1× za sezónu. Pokud jste sportovní golfista, měňte raději 2 až 3× za rok. Jestliže používáte některé hole častěji, jsou zákonitě opotřebovanější a zaslouží si notnou péči. Zda měnit před sezónou či po ní, to už necháme na vás. Důležité je, aby vám grip neklouzal z rukou – což ovlivňuje i jeho odpovídající velikost.


Přesná velikost gripu má vliv na váš švih


Na skvěle odvedenou hru působí také typ, rozměr či tvrdost gripu. Na prvním místě však zůstává vhodná velikost. Při nesprávném výběru šířky gripu můžete mít pocit, že vám hůl vypadává a komfort při hře je naprosto nedostačující. Záleží také na již zmíněné tvrdosti. Měkčí grip je rozhodně příjemnější, ale počítejte s tím, že se brzy opotřebuje. Na druhou stranu použití tvrdšího gripu je mnohem efektivnější.

3 základní velikosti gripu:

  • standardní dámský či pánský
  • midsize
  • Jumbo

V případě, že vám nepadne ani jedna z uvedených velikostí, přidává se pod grip speciální páska, která zajistí, že vám hůl bezvadně sedne do ruky a provedený pohyb tak bude perfektní.

Jestli si stále nejste jisti pro jaký grip se rozhodnout, důvěřujte našemu profesionálnímu přístupu. Zastavte se za námi na prodejnu v Brně, kde vám přegripujeme hole již za 80 Kč (pokud zakoupíte grip u nás). Těšíme se na vás.

Přegripování záruka skvělého pocitu ze hry